Ehliyet Tercümesi Neden İstenir?

Ehliyet Belgesi (Sürücü Belgesi) ülke dışında araç kullanmak için aldığınız T.C. ehliyetinin çevirisine ihtiyacınız vardır.

*Yurt dışında araç kullanma belli süre ile kısıtlıdır. ( 6 ay) Uzun süre araç kullanacaksanız T.C. Ehliyetinizi yeminli tercüme ve noter onayı yaptırmanız gerekir.

*Yurt dışında yaşayan vatandaşlar Türkiye’ye kesin dönüş yaptığında yurt dışından aldıkları ehliyetlerini tercüme – noter onayı yaptırırlar. Sonrasında emniyet müdürlüğünde T.C. ehliyetini alırlar.

Ehliyet tercümesi nasıl yapılır?

*Ehliyetinizi aslı ile şirketimize gelebilirsiniz,

*Scan olarak e-mail ile gönderebilirsiniz.

*Whatsapp olarak gönderebilirsiniz.

Ehliyet tercümesi yapılır. Size imzalı- kaşeli scan yapıp e-mail ile gönderilir.

Noter olacak ise mutlaka ehliyet aslı ile notere gidilir.

Ehliyet Tercümesi yapılma süresi nedir?

İngilizce-Almanca- Fransızca tercümesi 1 saat içinde, diğer diller 2-3 saat içinde ehliyet tercümesi yapılır.

Ehliyet Tercümesi ücreti nedir?

Ehliyet tercümesi ücreti İngilizce – Almanca- Arapça 20 TL, Fransızca 25 TL, Bulgarca 25 TL, Rusça 30 TL, Ukraynaca 30 TL’dir. Sürücü belgesi fiyatı diğer dillerde farklıdır. Diğer diller için şirketimizi arayınız.

Yeminli ehliyet tercümesi nasıl yapılıyor?

Yurtdışından aldığınız sürücü belgesi yeminli tercümanlarımız tarafından tercümesi yapılır. Bu belge üzerinde yeminli tercümanın adı-soyadı-imzası ve tercüme bürosunun kaşesi bulunmalıdır. Bu belge bazı kurumlarda geçerlidir. Bu belgeye yeminli sürücü belgesi tercümesi denir.

Noter yeminli ehliyet tercümesi nasıl yapılıyor?

Noterde yapılır. Sürücü Belgesi tercümesi (ehliyet tercümesi)  2 nüsha halinde hazırlanır. Yeminli tercüman tarafından aslına uygun çevirisi yapılır. Noter bu belgeyi onaylar. Bir tanesi noterde kalır. Diğeri kişide kalır. T.C. pasaportları ayrıca kaymakamlık / valiliklerde apostil yapıldığında Lahey ülkelerinde geçerli olur.

Noter yeminli ehliyet tercümesi noter onay ücreti ne kadardır?

Noterler sürücü belgesi tercümesini yarım sayfa kabul ederler. Noter yeminli ehliyet tercümesi noter tasdik ücreti 169 TL‘dir (2020 Mart Ayı) . Her yıl noter tasdik ücreti ocak ve mart ayında zamlanmaktadır.

Noter yeminli ehliyet tercümesi ödemesi nasıl yapılır?

Banka havalesi ile gönderilebilir.