Sabıka Kaydı – Adli Sicil Kaydı Nedir?

Sabıka kaydı (adli sicil kaydı) vatandaşın devlet tarafından tutulan suç kaydı belgesidir.

Sabıka Kaydı (Adli Sicil Kaydı) Nerelerde Kullanılır?

Adli sicil kaydı iş, yabancılar ile evliliklerde, yurt ve burs başvurularında vize başvurularında pek çok kurum ve kuruluş tarafından istenir.

Adli Sicil Kaydı Nereden Alınır?

Adli sicil kayıtları (sabıka kaydı) adliyelerde bulunan Adli Sicil Müdürlüklerinden, Kaymakamlıklardan, yurt dışında Büyükelçiliklerden ve e- devlet sistemiyle internet üzerinden alınabilmektedir.

E – Devlet Sistemi Üzerinden Sabıka Kaydı Nasıl Alınır?

https://www.turkiye.gov.tr/adli-sicil-kaydi bağlantısına tıkladığınızda ilk olarak e Devlet kimlik doğrulama sayfası açılacaktır. TC kimlik numarasını ve e- devlet şifresini girerek giriş gerçekleştirebiliyor.

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Nasıl Yapılır?

Sabıka kaydı şirketimize Mail / Whatsapp / Scanner ile taranmış halini göndermesi yeterlidir.

Adli sicil kaydı tercümesi tüm dünya dillerinde yapılmaktadır.

Şirketimiz yeminli tercümanları tarafından yapılır. Yeminli tercüman ad-soyadı, imzası ve şirket kaşesi sabıka kaydı tercümesi üzerinde olmalıdır.

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Fiyatı Nedir?

Adli sicil kaydı tercümesi fiyatı dillere göre değişmektedir. Sabıka kaydı tercümesi fiyatı İngilizce 25 TL, Almanca 25 TL, Arapça 25 TL, Fransızca 30 TL, Rusça 30 TL’dir.

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Noter Tasdik işlemi Nasıl Yapılır?

Kamu kurum ve kuruluşlarına verilecek Sabıka kaydı tercümesi 2 nüsha halinde hazırlanır. Bir tanesi noterde diğeri de müşteri de kalır. Sabıka kaydı tercümesi sizin adınıza şirketimiz noter onayını yapmaktadır.

Adli Sicil Kaydı Tercümesi Apostil Onayı Nerede Yapılır?

Noter tasdik işlemi olan Sabıka kaydı tercümesine İlçe Kaymakamlıklarında / Valiliklerde ücretsiz apostil işlemi yapılır. Bu belge Lahey ülkelerinde kullanıma hazır hale gelmiş olur.